Tijdelijke werkloosheid economische oorzaken bedienden – Verlenging van de cao nr. 176
13-11-2025
Werkgevers die voor bedienden tijdelijke werkloosheid wegens economische redenen willen inroepen, hoeven niet alleen erkend te zijn als onderneming in moeilijkheden, maar moeten ook gebonden zijn door een sectorale of ondernemings-cao of door een ondernemingsplan.
Die suppletieve cao nr. 176 van 30 juni 2025 waarop werkgevers zich konden beroepen als ze zelf geen ondernemings-cao hadden gesloten of zich niet beroepen op een sectorale cao of een ondernemingsplan treedt buiten werking op 31 december 2025 (cao-176).
In de NAR is op 21 oktober 2025 een nieuwe suppletieve cao gesloten die de vereenvoudigde toegang tot het stelsel van tijdelijke werkloosheid voor bedienden verlengt tot 30 juni 2029: cao nr. 183 tot vaststelling van een regeling van volledige schorsing van de uitvoering van de arbeidsovereenkomst en/of een regeling van gedeeltelijke arbeid bij gebrek aan werk wegens economische oorzaken voor bedienden (cao-183).
Cao nr. 183 treedt in werking op 1 januari 2026 en treedt buiten werking op 30 juni 2029.
Meer uitleg bij de maatregelen die werkgevers moeten nemen als ze (verder) gebruik willen maken van het systeem van tijdelijke werkloosheid schorsing werkgebrek voor bedienden vind je op de pagina "Tijdelijke werkloosheid om economische redenen werknemers - verlenging van de cao nr. 176".
Laatste nieuwsberichten
e-facturatie: ook de RVA is er klaar voor!
09-12-2025
Federale overheidsrekeningen worden overgedragen aan BNP Paribas Fortis
08-12-2025
Derde verzending verwittigingsbrieven einde recht werkloosheidsuitkeringen vanaf 12 november
10-11-2025
